O MNIE

WSEJMIE

Wybrany w 2019 i 2023 roku

Startowałem z listy Koalicji Obywatelskiej z okręgu nr 13 obejmującego Kraków i powiaty krakowski, olkuski i miechowski. Uzyskałem w wyborach w 2019 roku 15987 głosów. Cztery lata później zaufało mi 29414 wyborców. W Sejmie skupiam się na 6 priorytetowych tematach jakimi są: ekologia, przedsiębiorczość, prawa człowieka, edukacja, ochrona zdrowia i samorządność. 

Komisje

Zasiadam w Sejmie w dwóch Komisjach:
- Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych
- Komisja Gospodarki i Rozwoju

Zespoły

Jestem członkiem trzech sejmowych Zespołów:
- Parlamentarny Zespół ds. Krakowa
- Parlamentarny Zespół ds. Małopolski
- Parlamentarny Zespół ds. wspomagania rozwoju dzieci w wieku do lat trzech

wsejmie
omnieomnie

OMNIE

Platforma Obywatelska

Członek Platformy Obywatelskiej od 12 lat. W 2016 roku zostałem wybrany na Przewodniczącego krakowskich struktur, by już rok później objąć funkcję Przewodniczącego Regionu Małopolskiego. W 2021 roku ponownie zostałem wybrany przez członków PO w Małopolsce na to stanowisko.

Samorząd

Swoją działalność w krakowskim samorządzie rozpoczynałem w Radzie Dzielnicy I Stare Miasto, do której zostałem wybrany w 2010 roku (sprawozdanie z działania). Cztery lata później zostałem Radnym Miasta Krakowa (sprawozdanie z działania), a w 2018 roku w kolejnych wyborach powtórzyłem ten sukces. Przerwałem jednak kadencję w związku z wyborem do Sejmu.

Zawodowo

Jestem przedsiębiorcą. Ponad 20 lat byłem współwłaścicielem kilku firm z branży turystycznej działających na rynku polskim i międzynarodowym.

prywatnie

PRYWATNIE

Krakus od urodzenia. Szczęśliwy mąż i "tata" jamnika Muffina. Ukończyłem II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Jestem magistrem stosunków międzynarodowych (UEK), socjologii (UJ) oraz turystyki i rekreacji (AWF). Jestem zapalonym rowerzystą, który podczas pandemii uzależnił się od biegania, będącego najlepszym odstresowaniem po kolejnych bataliach w Sejmie.