Co nowego u Miszalskiego? vol. 2

To był naprawdę aktywny tydzień! Czas na jego szybkie podsumowanie.

– Już za 61 dni wybory samorządowe. Moja kampania jest dopięta niemal na ostatni guzik. Otworzyłem siedzibę sztabu obywatelskiego na Grzegórzeckiej 6, dokąd serdecznie Was zapraszam!

– Podpisałem „Pakt dla Przestrzeni”, który zobowiązuje przyszłego prezydenta Krakowa do zachowania konkretnych norm i zasad przy kształtowaniu ładu przestrzennego w naszym mieście.

– Spotkałem się z samorządowcami z Bawarii, którzy przyjechali do Krakowa w ramach programu dialogu, by wymienić się ze stroną polską doświadczeniami z zakresu cyfryzacji i zarządzania procesami w urzędach.

– Objąłem patronat nad akcją społeczną „Kocham Kraków”, w której dzielimy się naszymi osobistymi Krakowami, przypominamy co cenimy w naszym mieście i z czego jesteśmy dumni. Jak dotąd swoją perspektywą podzielili się z nami Andrzej Sikorowski, Anna Polony, Antoni Szymanowski i Ewa Lipska.

– Wziąłem udział w spotkaniu poświęconym rozbudowie A4 i S52 na odcinku od ul. Kąpielowej do węzła Balice I. Opracowany przez GDDKiA plan wiąże się z degradacją cennych terenów przyrodniczych w rejonie Bielan, Kryspinowa i Liszek, przeciwko czemu protestują mieszkańcy.

– artyści ze Skład Solny zorganizowali wydarzenie poświęcone kulturze w Krakowie, którego elementem była pierwsza debata kandydatów na prezydenta Krakowa. Rozmawialiśmy o przyszłości artystów i kultury w naszym mieście. Jako jedyny zgłosiłem konkretne propozycje:
*Bon na Kulturę (600 zł rocznie dla dzieci i młodzieży do wydania w miejskich instytucjach kultury),
*decentralizację zarządzania kulturą w mieście,
*20 proc. podwyżki dla pracowników kultury.

– Zorganizowałem sesję programową, podczas której mieszkańcy, eksperci i specjaliści w danych dziedzinach kontynuowali pracę w 14 „stolikach” nad moim programem, który już wkrótce przedstawimy mieszkańcom.

Rozpoczynający tydzień zapowiada się co najmniej równie aktywnie. Przede mną mnóstwo wydarzeń i spotkań w Krakowie oraz posiedzenie Sejmu, a więc emocji na pewno nie zabraknie!

 

Comments are closed.