Co nowego u Miszalskiego? vol. 1

Nowy tydzień, to nowe zadania i praca do wykonania! Zacznijmy jednak od podsumowania ostatnich siedmiu dni:

– interweniowałem kolejny raz ws. budowy tramwaju do Mistrzejowic. Mieszkańcy Dzielnicy III Prądnik Czerwony chcą zamontowania ekranów akustycznych na całej długości zachodniego odcinka ulicy Lublańskiej, od Ronda Polsadu do Ronda Barei oraz ograniczenie wycinki kolejnych 100 drzew.

– odbyło się spotkanie Parlamentarnego Zespołu ds. Małopolski w Krakowie. Spotkaliśmy się z Wojewodą i ustaliliśmy plan prac zespołu, w którym znalazły się takie zagadnienia jak: ustawa metropolitalna dla Krakowa, rozbudowa Balic, czystość rzek, funkcjonowanie RDOŚ, walka ze smogiem i rozwój kolei, budowa trasy S7 i rozbudowa A4.

– wziąłem udział w Noworocznym Spotkaniu Opłatkowym Samorządów Małopolski i Polski, które odbyło się w Krakowie po raz trzydziesty pierwszy.

– Rada Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przyznała mi stopień naukowy doktora tejże dyscypliny w dziedzinie nauk społecznych.

– interweniowałem ws. konsultacji mających wskazać funkcje, które miałby zapewnić mieszkańcom operator Centrum Sportów Wodnych na Zakrzówku, czyli przyszły faktyczny gospodarz akwenu.

– przemawiałem w Sejmie przy procedowaniu obywatelskiego projektu ustawy podnoszącej wysokość renty socjalnej do poziomu minimalnego wynagrodzenia za pracę. To bardzo ważny projekt dla osób z niepełnosprawnościami, który zwiększy rentę ponad trzykrotnie i pozwoli im na godne życie.

– wziąłem udział w rejestrowaniu wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wydawaniu im pakietów.

– grałem w WOŚP z ponad dwoma tysiącami wolontariuszy w Krakowie. Udało mi się zebrać 3410,43 zł w puszcze. Do tej sumy dodana zostanie wartość trzech aukcji i środki uzbierane w eSkarbonce.

Ten tydzień zapowiada się równie pracowicie. Jeżeli potrzebujecie interwencji, pomocy lub macie jakąś sprawę do rozwiązani koniecznie napiszcie o tym w komentarzach!

#CoNowegouMiszalskiego

 

Comments are closed.