O mnie | Poseł na Sejm RP, Platforma Obywatelska
 

Aleksander Miszalski – urodziłem się 7 sierpnia 1980 w Krakowie. Jestem przedsiębiorcą i współwłaścicielem kilku firm z branży turystycznej od 20 lat działających na rynku międzynarodowym. Ukończyłem II LO im. Jana III Sobieskiego w Krakowie. Jestem magistrem stosunków międzynarodowych (UEK), socjologii (UJ) oraz turystyki i rekreacji (AWF).

Dwukrotnie zostałem dzięki Państwa głosom wybrany do Rady Miasta Krakowa gdzie aktywnie pracowałem na rzecz mieszkańców: napisałem ponad 400 interpelacji oraz ponad 30 projektów uchwał. Moje działania dotyczyły m.in. walki ze smogiem, ekologii, zieleni, rewitalizacji przestrzeni publicznej, ochrony zabytków oraz wspierania rozwoju infrastruktury rowerowej, komunikacji miejskiej, budżetu obywatelskiego czy powstania Krakowskiej Karty Mieszkańca.

W Platformie Obywatelskiej jestem członkiem od 2009 roku. W 2010  zostałem wybrany członkiem zarządu PO w Krakowie, a w 2016 przewodniczącym zarządu PO w Krakowie. W kolejnych wyborach zostałem wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w Małopolsce.