turystyka_logo

Turystyka w Krakowie

W 2008 roku w ramach działania w stowarzyszeniu Forum dla Polski, rozpoczęsliśmy projekt Turystyka w Krakowie. Więcej informacji odnajdziecie Państwo na stronie internetowej www.turystykawkrakowie.pl. Projekt ma na  celu poprawę sytuacji Krakowa w zakresie turystyki przyjazdowej. Lata 2008 -2010  były dla naszego miasta złe – odnotowaliśmy znaczny spadek ilości przyjazdów turystów z zagranicy. Jako stowarzyszenie monitorujemy działania Urzędu Miasta, prowadzimy własne badania organizujemy debaty, publikujemy raporty. Branża turystyczna w czasach kryzysu nie może byc zdana sama na siebie – wsparcia od władz miasta niestety nie ma. A przecież od tego, ilu turystów odwiedza nasze miasto, zależy los wielu hoteli, hosteli, pubów, restauracji, lokali, kafejek,sklepów, muzeów,  oraz bardzo wielu innych podmiotów z branży około turystycznej, a co za tym idzie – dobrobyt  mieszkańców Krakowa.

Comments are closed.